Używane opony - dobra okazja?

Pompy wspomagania Pompy wspomaganiaOpony zimowe to dodatkowy koszt eksploatacji samochodu - nowe potrafią sporo kosztować, zwłaszcza jeżeli mają duży obwód. Da się jednak na tym oszczędzić - można kupić opony używane. Wiąże się to z pewnym ryzykiem, zwłaszcza jeżeli nie kupujemy tych opon w specjalistycznym serwisie.

Używane opony zimowe mogą być w różnym stanie, jeżeli nie znamy się na tym, lepiej nie rzyzykować ich zakupu od osób prywantnych. Opony mogą być bieżnikowane, czyli "odnawiane" i takich właśnie warto szukać.

Można oszczędzić na zimówkach, trzeba jednak robić to z głową.
Jeśli nie robimy dużych przebiegów, czasem nie ma sensu kupować nowych. Znajdźmy dobry warsztat, gdzie dopasują nam opony do samochodu.

Co zrobić z rozbitym autem?

Auta najczęściej złomujemy, ponieważ padły ofiarą wypadku.

Czasami naprawdę nie ma już czego naprawiać.

Pół biedy, jeżeli mamy wykupione AC, chociaż przy samochodach i niskiej wartości, w sumie niewiele to da.
Jeżeli nie mieliśmy AC to i tak powinniśmy uzyskać zwrot kosztów z tytułu OC sprawcy, no chyba że sami spowodowaliśmy ten wypadek.

Jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość i walczyć o swoje - ubezpieczyciele często zaniżają stawki.

Skupów rozbitych samochodów jest sporo, warto więc sprawdzić który zapłaci za naszego rozbitka najlepiej.

Prawo jazdy tuż po 18 urodzinach

W ostatnich latach można z łatwością zaobserwować tendencję do uczęszczania na kurs prawa jazdy zwłaszcza wśród najmłodszych dorosłych.
Trzeba przyznać, że ta grupa osób najszybciej przyswaja wiedzę, a zdobyte umiejętności może od razu zamienić w czyn. W przypadku starszych osób bardzo często możemy mieć do czynienia ze swojego rodzaju lękiem przed kierowaniem pojazdami ? młodzi ludzie są pozbawieni tego strachu.
Warto wysłać osiemnastolatka na kurs prawa jazdy również dlatego, że jest to budowanie jego potencjału na przyszłość.
W niejednej pracy prawo jazdy jest konieczne do wykonywania zawodu, a nawet jeśli nie, to jest bardzo przydatne na przykład w dojazdach do zakładu pracy czy w załatwianiu innych spraw..

Widok do druku:

Pompy wspomagania